fbpx

Loading Events

« All Events

Workshopy – Púchov, Slovakia

21 January 2022 @ 9:00 am 3:00 pm

Obrátené Pozície bez Strachu

U mnohých ľudí predstava obrátených pozícií vyvoláva, silnú reakciu, až strach! A niet sa čo čudovať,  keďže obrátiť sa dole hlavou nie je pre nás vôbec prirodzené. Nie sme na to stavaní. Pri balansovaní na nohách využívame zrak, vieme sa pozrieť dole a to nám umožní uvedomiť si, kde sú naše nohy, ruky a stred tela. Avšak v momente ako sa ocitneme nohami hore, na zrak sa už spoliehať nedá. Netušíme, kde máme nohy, kde je vpravo a vľavo, vpred a vzad. Musíme sa spoľahnúť čisto na to, že náš mozog vie vedome ovládať naše svalstvo naslepo. Tak isto ako státie na nohách, stoj na rukách, či hlave, treba postupne trénovať, pomaly si vybudovať svalovú pamäť, a najmä dôveru v seba samého. 

Za obrátené pozície, sa dajú považovať všetky pozície, kde sa srdce nachádza vyššie ako hlava. To znamená, že už taký pes dole hlavou nás môže naučiť základy prevrátenia sa naopak. Benefitmi týchto pozícií sú zlepšený krvný obeh, funkcia srdca, a tónovanie svalstva chrbtice, stredu tela, celých nôh a rúk, a najmä záplava endorfínami a úžasný pocit z toho, že sme to dokázali.

Na tomto workshope sa budeme venovať tomu ako si vytvoriť správne pohybové návyky ale aj ako pripraviť našu myseľ na obrátené pozície a balansovanie na rukách. Vyskúšame si všetko od stojky na hlave až po stojku na dlaniach. 

Workshop je vhodný pre každého! Najmä pre tých, čo sa obrátených pozícií boja:)


Zdravá Mobilita a Flexibilita

Jogová prax je v ideálnych podmienkach spojením trénovania sily a flexibility. Tieto dve veci sa perfektne dopĺňajú a ak sú správne vyvážené, zaručia nám ľahkosť pohybu, minimalizujú riziko zranenia pri nehodách a znížia opotrebovanie sa kĺbov v neskoršom veku. Avšak vedieť kde treba práve dodať silu, a kde treba pracovať na flexibilite, nie je také ľahké rozoznať. Závisí to od životného štýlu, od vrodenej stavby nášho tela (DNA) a od naučených pohybových vzorcov.

Na tomto workshope si prejdeme hlavnými stabilizačnými svalmi v tele, ktoré zaručujú stabilitu a naučíme sa ako využiť ásánovu prax pre ich zosilnenie. A naopak spoznáme, ktoré svaly sú často obmedzene nervovým systémom, vďaka spôsobu akým žijeme, a definujeme si ásány na nájdenie stretenej mobility.

Workshop bude obsahovať mini prednášku, kde si zakreslíme rôzne časti tela (obdržíš malú brožúrku! skús si však priniesť pero,), a naše znalosti si potom vyskúšame v ásánovej praxi, ktorá bude trvať 90 minút.


€30 za jeden workshop

Yoga Life

Dvory 1933/20
Puchov, 02001 Slovakia (Slovak Republic)
View Venue Website

No Comments

Leave a Reply