fbpx
Loading Events

Sobota

Záklony pre Každého

Záklony sú jednou z Lenkiných najobľúbenejších tém. Chrbtica nesie naše telo, dovoľuje nám stáť vo vystretej polohe, a navyše je náchylná na zranenia a opotrebovanie, ak nie je podporovaná silným svalstvom. So správnym zahriatím a prevedením jogových pozícií, je možné posilniť a vrátiť flexibilitu svalstvu, ktoré umožňuje chrbtici zachovať si funkčnosť aj v neskoršom veku.Na tomto workshope sa budeme venovať všetkým častiam tela, ktoré sa zúčastňujú pri záklonových pozíciách a ako tieto rôzne časti izolované ovládať predtým než ich zapojíme do jednotlivých jogových pozícií ako mostík, holub, či pozície luku a ťavy.Naučíme sa aj ako predísť zraneniam a poškodeniu spôsobenému syndrómom opakovaného preťaženia. 

Obrátené Pozície

U mnohých ľudí predstava obrátených pozícií vyvoláva, silnú reakciu, až strach! A niet sa čo čudovať,  keďže obrátiť sa dole hlavou nie je pre nás vôbec prirodzené. Nie sme na to stavaní. Pri balansovaní na nohách využívame zrak, vieme sa pozrieť dole a to nám umožní uvedomiť si, kde sú naše nohy, ruky a stred tela. Avšak v momente ako sa ocitneme nohami hore, na zrak sa už spoliehať nedá. Netušíme, kde máme nohy, kde je vpravo a vľavo, vpred a vzad. Musíme sa spoľahnúť čisto na to, že náš mozog vie vedome ovládať naše svalstvo naslepo. Tak isto ako státie na nohách, stoj na rukách, či hlave, treba postupne trénovať, pomaly si vybudovať svalovú pamäť, a najmä dôveru v seba samého. Za obrátené pozície, sa dajú považovať všetky pozície, kde sa srdce nachádza vyššie ako hlava. To znamená, že už taký pes dole hlavou nás môže naučiť základy prevrátenia sa naopak. Benefitmi týchto pozícií sú zlepšený krvný obeh, funkcia srdca, a tónovanie svalstva chrbtice, stredu tela, celých nôh a rúk, a najmä záplava endorfínami a úžasný pocit z toho, že sme to dokázali.Na tomto workshope sa budeme venovať tomu ako si vytvoriť správne pohybové návyky ale aj ako pripraviť našu myseľ na obrátené pozície a balansovanie na rukách. Vyskúšame si všetko od stojky na hlave až po stojku na dlaniach. Workshop je vhodný pre každého! Najmä pre tých, čo sa obrátených pozícií boja:)

Nedeľa

Biomechanika a Anatómia Tela v Joge

Jogová prax je v ideálnych podmienkach spojením trénovania sily a flexibility. Tieto dve veci sa perfektne dopĺňajú a ak sú správne vyvážené, zaručia nám ľahkosť pohybu, minimalizujú riziko zranenia pri nehodách a znížia opotrebovanie sa kĺbov v neskoršom veku. Avšak vedieť kde treba práve dodať silu, a kde treba pracovať na flexibilite, nie je také ľahké rozoznať. Závisí to od životného štýlu, od vrodenej stavby nášho tela (DNA) a od naučených pohybových vzorcov.Na tomto workshope si prejdeme hlavnými stabilizačnými svalmi v tele, ktoré zaručujú stabilitu a naučíme sa ako využiť ásánovu prax pre ich zosilnenie. A naopak spoznáme, ktoré svaly sú často obmedzene nervovým systémom, vďaka spôsobu akým žijeme, a definujeme si ásány na nájdenie stretenej mobility.Workshop bude obsahovať mini prednášku, kde si zakreslíme rôzne časti tela (obdržíš malú brožúrku! skús si však priniesť pero,), a naše znalosti si potom vyskúšame v ásánovej praxi, ktorá bude trvať 90 minút.

Join my newsletter

My newsletters are rare, and mostly contain info about my classes and special events.