fbpx
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Bratislava

26 September 2020 All day

Základné pozície v joge 

Sobota 26.09.2020 o 10:00 -13:00 

Na tomto workshope si prejdeme najzákladnejšie pozície, s ktorými sa stretnete takmer na každej lekcii jogy. Aj keď sa napriek svojmu pomenovaniu môžu zdať ľahké, tieto pozície v sebe skrývajú viac ako sa na prvý (alebo každý ďalší) pohlaď zdá. Je síce pravda, že v joge neexistuje dobré a zlé prevedenie pozícií, avšak každá, aj tá najjednoduchšia póza sa dá niečím spestriť, ozvláštniť, či urobiť iným spôsobom, a tak sa v nej môžeme zamerať na inú časť tela, alebo získať nový cieľ. 

Na workshope si pripomenieme pozdravy slnku a ukážeme si ako túto „klasiku“ jemne variovať a vytvoriť z nej tak plnohodnotnú jogovú prax. Prejdeme si pozíciami psov tvárou hore a dole, kobry, mačky a kravy – v podstate všetky hlavné pozície. Nebudú chýbať ani náročnejšie pozície ako čaturanga dandásana, stojka na hlave, loďka a oveľa viac.

Workshop Zdravá mobilita v joge

 Sobota 26.09. 2020 o 14:30 – 17:30

Tento workshop jemne nadväzuje na workshop o základných pozíciách, ale dá sa absolvovať aj samostatne.

Prvá vec, s ktorou sa stretávame v jogovej praxi sú ásany/pozície. Ich fyzické prevedenie často vyžaduje určitú flexibilitu a niekedy aj silu. Pod pojmom mobilita sa rozumie práve spojenie flexibility a zapájania svalov, a to nielen v pozíciách, ktoré nás k tomu vyzývajú. U menej flexibilných ľudí vieme mobilitou urýchliť progres, ale zároveň zachováme svalstvo silné a funkčné. U ľudí s hypermobilitou zas týmto prístupom k ásanám zaručíme, aby sa svaly zapojili a zúčastňovali pri stabilizácii kĺbov.

Na tomto workshope rozbúrame pohybové vzorce a vytvoríme nové zdravé prechody a aktívne držanie jogových ásan.

Joga Zdravo

Trnavská Cesta 41
Bratislava, Slovakia
View Venue Website

Join my newsletter

My newsletters are rare, and mostly contain info about my classes and special events.